11. september blir dagen for kommunestyre- og fylkestingsvalget 2023. Foto: Sigfrid Hagerup

Trøndelag KrF har listeforslaget klart

Levanger har fem, mens Frosta har ett navn på lista.

– Nominasjonskomiteens innstilling til fylkestingsvalgliste for Trøndelag KrF 2023 er klar, melder nominasjonskomiteens leder, Alina Käthe Storvik i en pressemelding.

Levanger har fem representanter på lista; Johan Dahle Fossan på en andreplass, Magne Nydal på plass 25, Bjørg Tørresdal på plass 32, Nina Egenæs Groven på plass 36 og Idar Kjølsvik på plass 50.

Frosta har en representant på lista, Torun Nesse på en 23. plass. Her er de innstilte:

1. Karin Bjørkhaug - Orkland

2. Johan Dahle Fossan - Levanger

3. Alfred Olav Fonn - Trondheim

Artikkelen fortsetter under annonsen.

4. Alina Käthe Storvik - Trondheim

5. Endre Stene - Namsos

6. Nina Edvardsen - Åfjord

7. Heidi Pawlik Carlson - Oppdal

8. Bergljot Hesselberg - Stjørdal

9. Knut Johan Singstad - Heim

Artikkelen fortsetter under annonsen.

10. Anne Josefine Byfuglien - Melhus

11. Geirmund Lykke - Trondheim

12. Ann-Elise Prestvik - Nærøysund

13. Rune Skjolden - Rennebu

14. Håkon Hafell - Verdal

15. Anna Kunzendorf - Malvik

Artikkelen fortsetter under annonsen.

16. Terje Ljøkjell - Inderøy

17. Gunhild Eidberg Lien - Ørland

18. Verena Grønning - Indre Fosen

19. Monika Beitland - Selbu

20. Knut Eirik Himle - Lierne

21. Ragnhild Løvseth Øverland - Rennebu

22. Øystein Bliksås - Stjørdal

23. Torunn Nesse - Frosta

24. Sheila Burns Lykkås - Trondheim

25. Magne Nydal - Levanger

26. Astri Marie Wessel - Heim

27. Håvard Frafjord - Steinkjer

28. Astrid Dalhaug - Malvik

29. William Matteus Fonn- Namsos

30. Alf Morten Olsen - Oppdal

31. Majen Sævik- Trondheim

32. Bjørg Tørresdal - Levanger

33. Mikael Orre Rye - Orkland

34. Maria Kulbrandstad - Melhus

35. Jon Normann Tviberg - Indre Fosen

36. Nina Egenæs Groven - Levanger

37. Peder Haugset - Oppdal

38. Annette TollefsenJensen - Stjørdal

39. Thomas Ngari Wanjohi - Trondheim

40. Bente Høston Bostad - Orkland

41. Robert Storvik - Trondheim

42. Per Olav Mork - Namsos

43. Edit Jakobsen - Inderøy

44. Per Arild Torsen - Rennebu

45. Arne Ivar Denstad - Trondheim

46. Fredrik Knutzen - Namsos

47. Astrid Gustad Angelus - Namsos

48. Johan Jensen - Oppdal

49. Kjell Erik Wennberg - Trondheim

50. Idar Kjølsvik - Levanger

51. Ruben Antonsen - Trondheim